W rodzinie siedzisk Curble obecne są dwa modele dla dorosłych: Comfy i Wider. Choć oba bazują na tym samym mechanizmie działania i tak samo uczą utrzymywania nawyku prawidłowej, zdrowej postawy, to zdecydowanie nie można postawić między nimi znaku równości.

Jaki model wybrać? Odpowiedź znajdziesz w krótkim video!

Kiedy już nabędziemy odpowiedni dla nas model, jak często mamy go stosować? Co jeśli po dłuższym siedzeniu na Curble odczuwamy zmęczenie w mięśniach w dolnym odcinku pleców?

Jak już wspominaliśmy we wcześniejszym wpisie (mechanizm działania), siedzenie na Curble powinniśmy traktować jako ćwiczenie, a nawet swego rodzaj trening dla mięśni przykręgosłupowych. Jak na każdy nowy trening przystało, zmęczenie na początku może dawać się we znaki. Dlatego naszym zaleceniem jest, by z Curble w pracy lub w domu korzystać na początku 30-45 min z przerwami na wstawanie z krzesła lub wykonanie prostego ćwiczenia. Jak tylko poczujesz, że siedzenie na Curble nie powoduje zmęczenia, możesz siedzieć na nim, ile tylko potrzebujesz! Twoje plecy Ci za to podziękują!